Wat heb je nodig voor deze overheerlijke-om-je-vingers-bij-op-te-vreten-broodjes?
- Kaiserbroodjes (Ik heb een zak gebruikt van de Lidl om zelf af te bakken)
- Fetakaas
- 1 ui
- Veldsla
- Bosvruchten Jam
- Hamburgers (ik gebruikte de Spicey Tomato beef burgers van Lidl)
- Tzatziki
- Komkommer
- Pittige olijven
Bak de hamburgers gaar in een pan met boter en/of olie.
Bak ondertussen de kaiserbroodjes in de oven. Niet helemaal hard bruin. Dit eet namelijk niet zo lekker. Dus iets korter bakken dan dat er op de verpakking staat.
Snij de ui in ringen en fruit deze aan in boter en/of olie. Niet te lang bakken! Dan worden ze te bruin
Snij de Fetakaas in de breedte door en brokkel hier stukjes van,
Snij de komkommer in plakjes. Per broodje heb ik 3 plakjes komkommer gebruikt.
Snij de olijven in dunne ringetjes.
Als je broodjes klaar zijn snijdt je deze door en leg je elke helft plat op een bord. Nu komt namelijk het leukste gedeelte, het opbouwen van je broodjes.
Smeer op 1 helft de bosvruchten Jam. Hier hoef je niet te zuinig mee te zijn. Bovenop de Jam strooi je de gebrokkelde stukjes Feta en de aangefruite uitjes.
De andere helft van het broodje besmeer je met tzatziki. Ook hiermee hoef je niet zuinig te zijn. Strooi wat ringetjes olijf over de tzatziki en daaroverheen leg je de plakjes komkommer. Op de komkommer plaats je de hamburgers en als finishing touch een klein hoopje veldsla. Hoeft niet veel, gewoon een plukje of 2.
En yes, daar heb je je broodjes hamburger à la Kim! De combinatie van Jam doet je nu misschien wat stuiteren, maar geloof mij.. als je dit hebt geproefd ben je verkocht. Natuurlijk eet je het broodje wel op elkaar en niet los van elkaar! Zie je, koken hoeft helemaal niet zo moeilijk te zijn hoor ha!
Wauw wat ziet dit er lekker uit. Ik dacht eerst op de foto wat is dat? Maar onder dat dit bosvruchtenjam is! Het ziet er lekker en voor een burger lijkt het bijna gezond om dit te eten :p
BeantwoordenVerwijderenHoly Moly! Als ik deze thuis laat zien sta ik vanavond nog in de keuken! Lijkt me heerlijk, vooral die combi met feta en tzatziki! (Nog gefeliciteerd trouwens!)
BeantwoordenVerwijderenIk ben zelf niet zo dol op zoetigheid in warm eten, maar de combinatie maakt het denk ik toch wel erg lekker!
BeantwoordenVerwijderenIk krijg gelijk trek zeg! De combinatie en dan vooral met Veldsla lijkt me heerlijk.
BeantwoordenVerwijderenlooks super delicious! I will have to make them
BeantwoordenVerwijderenOeh ziet er lekker uit!
BeantwoordenVerwijderenNiet heel handig om foodblogs te bekijken als je nog moet koken ;). Bon ap!
BeantwoordenVerwijderenWauw wat een gave foto's! Daar krijg ik dus echt meteen trek van.. De combinatie feta, jam en tzatziki had ik zelf nooit bedacht, maar je maakt me enorm nieuwsgierig. Dit ga ik binnenkort zeker eens proberen!
BeantwoordenVerwijderenWat een bijzondere combinatie! Ik ben erg benieuwd, klinkt alsof het wel heel erg lekker kan zijn, maar het is wel even iets anders dan ketchup en augurken!
BeantwoordenVerwijderenZiet er heel goed uit! Origineel op deze manier, dit wil ik weleens proberen:)
BeantwoordenVerwijderenDat ziet er echt heel lekker uit!! Well done!
BeantwoordenVerwijderenziet er goed uit, ookal zou ik de bugers natuurlijk vervangen voor een vegan burger :)
BeantwoordenVerwijderenO jummie, burgers! Ik heb vorige week nog een heerlijke (vega)burger gegeten, maar deze combinatie ziet er ook erg lekker uit!
BeantwoordenVerwijderen